instagram

8 lat temu zamknięto 12 miesięczne obozy

8 lat temu napisałem post który zapowiedział zmiany, dzięki którym zaprzestano zamykania w Polsce ludzi w obozach na 12 miesięcy, co dotychczas zdarzało się regularnie pomimo braku znamion popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa czy nawet bez jakiegokolwiek wyroku skazującego. Zmiana dała Polakom więcej wolności, choć i dzisiaj ludzie młodzi i starsi pytają czy ta wolność jest ludziom potrzebna?

Maciej Zagozda 5 August 2008 at 00:09 – Zniesienie poboru to propaganda?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowal uważa, że zapowiedź premiera o zniesieniu poboru i profesjonalizacji armii w przyszłym roku jest kolejną wypowiedzią propagandową. Polityk podkreślił, że pierwsze wnioski Biura Bezpieczeństwa Narodowego dotyczące możliwości realizacji programu uzawodowienia wojska w tak szybkim tempie są “sceptyczne”.

Zdaniem polityka, “kilka zdań wypowiedzianych przez premiera” nie stanowi wiarygodnego programu uzawodowienia armii. Wyjaśnił, że profesjonalizacja wojska to rezultat wyszkolenia kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy, zdolnych do posługiwania się nowoczesną bronią i do współpracy z armiami NATO. Paweł Kowal dodał, że plan takich zmian powinien być przedstawiony na tyle szczegółowo, aby można było ocenić w jakim czasie jest możliwa jego realizacja.

Poseł zarzucił koalicji PO-PSL, że nie konsultuje z opozycją spraw, które będą rzutować na przyszłość Polski w perspektywie wielu lat. Dodał, że w każdym normalnym kraju o rzeczach najważniejszych toczy się debata, która wykracza poza układ rządzący. Paweł Kowal podkreślił, że “nikomu korona z głowy by nie spadła” gdyby rząd na forum Sejmu rozmawiał z opozycją o strategicznych dla Polski sprawach.

Premier Donald Tusk wczoraj w Krakowie potwierdził, że bieżący rok jest ostatnim, w którym obowiązuje powszechny pobór do wojska. Szef rządu powiedział w Krakowie, że w 2009 roku armia zostanie uzawodowiona, a od 1 stycznia 2010 roku w polskich koszarach nie będzie już żołnierzy z poboru.