Regulamin

Podsumowanie: Jesteś na mojej prywatnej własności. Moja firma jest moją prywatną własnością. Mój dom jest moją prywatną własnością. Mój blog jest moją prywatną własnością.

Informacja prawna

Ten blog zawiera wyłącznie moje osobiste opinie, do zmiany których zastrzegam sobie prawo w dowolnym momencie. Blog ten oraz jego zawartość nie są związane ani nie korelują z żadną pozycją przyjętą przez: moje poprzednie, obecne lub przyszłe działania biznesowe ani mojego poprzedniego, obecnego czy przyszłego pracodawcę. Wypowiedzi zamieszczone na tym blogu nie mogą być automatycznie powiązane z moimi działaniami biznesowymi lub zawodowymi. Wypowiedzi te są swobodne i nie są zgodne z praktykami czy standardami zawodowymi, których na co dzień przestrzegam. Treści publikowane na tej stronie mogą być napisane przez mnie lub przez dowolną trzecią stronę upoważnioną do publikacji pod moim imieniem. We wszystkich przypadkach cała zawartość jest chroniona przez ustawę o prawie autorskim, a ja zachowuję wszelkie prawa do każdego posta napisanego przez siebie lub przez kogokolwiek innego, kto zrobił to w moim imieniu i przeniósł na mnie swoje prawa autorskie. Zachowuję również wszystkie prawa do wszelkich innych treści przyczynionych do tej strony w formie komentarza opublikowanego na tej stronie. Każda forma użycia jakiejkolwiek części zawartości publikowanej tutaj wymaga mojej pisemnej zgody. Nieuzyskanie pisemnej zgody na użycie jakiejkolwiek zawartości może skutkować postępowaniem karnym lub cywilnym.

Wersja Polska

Ze wzglęu na dziesiątki tysięcy klientów, którzy kierują zapytania dotyczące obsługi zgłoszeń, realizacji zadań lub obsługi wszelkich innych spraw, niejednokrotnie bezpośrednio do mnie, NIE jest możliwe obsłużenie wszystkich potencjalnych spraw przez jedną osobę, bez przyjętego systemu. Z tego powodu większość zapytań oraz wniosków oraz innych spraw kierowanych jest poprzez system, który pozwala na ich zrealizowanie przed odpowiednie osoby i w odpowiedniej kolejnosci. Zasady działania systemu rozszerzają dokument: Organizacja Pracy (dostępny na stronie www.zagozda.co) i opisałem poniżej wyłącznie dla wygody użytkowników dokonujących zgłoszeń.

Zasady komunikacji

1. Najszybszym sposobem komunikacji jest poczta elektroniczna.
1.1 W pierwszej kolejności obsługiwane są komunikaty przychodzące z systemów obsługi zadań
1.2 W drugiej kolejności obsługiwane są komunikaty przychodzące od zaufanych nadawców
1.3 Wszystkie komunikaty trafiają do systemu zarządzania zadaniami, pozostałe podlegają automatycznej odpowiedzi
2. W drugiej kolejności obsługiwane są zapytania telefoniczne.
2.1 Właściwym numerem do kierowania zapytań telefonicznych, w szczególności o charakterze pilnym, jest numer telefonu do biura.
2.2 W momencie kiedy biuro jest nieczynne należy skorzystać z sekretariatu (poczty głosowej), która dostępna jest 24 godziny na dobę.
2.3 Notoryczne wydzwanianie pod mój osobisty numer może prowadzić do automatycznej blokady za pomocą terminala BlackBerry. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w której oprogramowanie wykryje wiele nieodebranych przeze mnie połączeń realizowanych w krótkim czasie po sobie, włączając tryb obrony przed tzw. spamowaniem. Aktualna długość blokady wynosi 3 dni robocze dla znanego numeru, przy czym połączenia z nieznanych numerów blokowane są domyślnie już przez samego operatora.

Zasady spotkań

1. Najszybszym sposobem umówienia spotkania jest spotkanie w postaci rozmowy telefonicznej
2. W drugiej kolejności planowane są spotkania polegające na wideokonferencji (np. Skype).
3. Spotkania sprowadzające się do podpisania umowy nie są obsługiwane, jeżeli istnieje możlwiość przesłania tych samych dokumentów do biura firmy.

Zasady planowania

1. Wszystkie sprawy załatwiane są na zasadzie kolejki. W ciągu tygodnia są zbierane w centralnym systemie i priorytetyzowane względem siebie w piątek. W wyniki priorytetyzowania typowy rozkład priorytetów wygląda następująco:

Podsumowanie

1.1 Klienci: planowane na nadchodzący tydzień w drugiej kolejności, typowo zatem zaplanowane do realizacji nie później niż w tym samym tygodniu
1.2 Płatności: planowane na dwa nadchodzące tygodnie, typowo planowane do realizacji nie później niż w tym samym tygodniu
1.3 Spotkania: planowane na cztery nadchodzące tygodnie, typowo planowane do realizacji nie później niż w tym samym tygodniu.
1.4 Nadpisanie domyślnego podziału priorytetów przez nadawcę wymaga wskazania źródeł finansowania i organizacji środków względem domyślnego schematu planowania.