instagram

Cierpienie zazdrości

Całe psychiczne cierpienie wynika z porównywania. Kiedy zaakceptujemy odrębność naszej drogi, nie ma możliwości porównania; znajdujemy się w egzystencjalnym świecie, gdzie wszystko po prostu istnieje. / R. A. Johnson

Nie możesz dojść do żadnych innych wniosków, jeśli jesteś po prostu ateistą i wierzysz, że nic w Twoim świecie nie zostało jeśli jesteś martwy, jednak większość ludzi wierzy w życie pozagrobowe pomimo iż nasz mózg, tak jak całe nasze ciało, składa się ze zwykłych atomów i wszystko co z atomami może się stać w ziemskich warunkach – dawno już zostało rozpracowane.

To nie ubóstwo nas nęka, tylko pragnienie bogactwa – autor anonimowy, Łódź

Ponieważ większość ludzi wierzy jednak że nasze życie jest nieskończone, zatem w tym sensie każdy stan w którym się znaleźliśmy jest tylko etapem. Takie wierzenia prowadzą nas do nieustannego porównywania stanów, permanentnej zazdrości i stwierdzeń typu “ostatni będą pierwszymi”. To jednak jedynie wykręty pozwalające wielu ludziom radzić sobie z przykrą teraźniejszością.

Wiara to ucieczka przed stawieniem czoła faktom. Powiedzenia sobie “zawsze jest tylko jak jest”, a czasami powiedzenia “inaczej nie będzie nigdy.”

fot. Domonika Skalar: https://www.instagram.com/p/BP98FlXlHxD/?utm_source=ig_web_copy_link