instagram

Co powinien zaproponować rząd?

Co naprawdę powinien zaproponować rząd w czasie kryzysu podobnego do tego jaki wywołała pandemia? Zamiast odraczania płatności i kumulowania długów, rząd powinien wprowadzić zupełnie inne zmiany.

Trzeba rozumieć działalność gospodarczą aby wiedzieć że tkwienie w zamrożonej gospodarce z perspektywą kumulowania długów nie stanowi realnej alternatywy wobec zamknięcia działalności.

  1. Dla tych którzy zdecydują się prowadzić działalność, nisko oprocentowane kredyty na prowadzenie działalności rozłożone na 5 lat spłaty, najlepiej z ratami stanowiącymi jakiś procent przychodu lub obrotu.
  2. Dla tych, którzy prowadzą działalność w zagrożonych sektorach, możliwość odprowadzania 1/3 składek (i być może niektórych stałych składników podatków) – pod warunkiem utrzymania skali działalności i zatrudnienia.
  3. Dla tych, którzy nie dadzą rady prowadzić działalności lub nie ma to sensu, wprowadzić możliwość zawieszania działalności gospodarczej na tydzień – zamiast na dłuższe okresy minimalne, jak to ma miejsce obecnie.