instagram

Cyber bezpieczeństwo

Kolejnym przekleństwem naszej branży jest sposób wdrażania polityk cyberbezpieczenstwa

Poczynając od nieadekwatnych komputerów przekazywanych obowiązkowo pracownikom, poprzez różnego typu zawodne sieci VPN, skończywszy na blokowaniu możliwości personalizacji blokowania popupow w przeglądarce.

Sektor cyber bezpieczeństwa jest zresztą naszpikowany pustymi sloganami, produktami bez sensu i szczerze mówiąc zwykłą hochsztaplerką. Producenci zabezpieczeń mamią ulotkami walcząc z producentami sprzętu poprzez zajmowanie mocy przerobowych komputerów i serwerów prowadzeniem operacji i analiz za pomocą zmyślnego oprogramowania, które co do zasady nie działają i nie mogą działać w jakimkolwiek scenariuszu innym niż ściśle określone scenariusze wymyślone w działach marketingu.

W ten sposób powstają kolejne coraz mniej skuteczne programy antywirusowe, narzędzia sieciowe oraz niezliczone dodatki szyfrujące, skanująe, weryfikujące, które nie wnoszą w zakresie bezpieczeństwa nic, lub prawie nic, a jednocześnie rzucają wydajność komputerów na kolana i pozbawiają użytkowników cennych godzin, dni i miesięcy – spędzonych na wprowadzaniu jakiś haseł i kodów, albo odzyskiwaniu utraconych haseł i kodów.