instagram

Dlaczego aukcje Internetowe to nie sposób na zakupy?

Dlaczego aukcje Internetowe to nie sposób na zakupy? Licytuję sprzęt bez ceny minimalnej, prawie wygrywam nówkę na poziomie około 1/3% rynkowej wartości, a sprzedawca ma możliwość odwołania oferty zanim przegra podając trywialny powód typu “sprzęt uległ uszkodzeniu podczas pakowania”. Ani to że wylicytowałem tak tanio, ani to że nowy sprzęt kupuję za 1/3 ceny, ani to że rzekomo uległ uszkodzeniu nie powinno mnie obchodzić, bo oferta jest wiążąca obustronnie…. Sprzedawca po prostu zorientował się jak przegra i wycofał się rakiem, a ja straciłem czas.

Update jeden tydzień później jest taki że ten sam sprzedawca postanowił (oczywiście) wystawić przedmiot na aukcji ponownie. Tym razem skończyło się propozycją albo ugody polegającej na uprzejmej prośbie abym koniecznie wygrał aukcję po bieżącej cenie albo alternatywy w postaci interwencji bezpośrednio w Allegro, jako czegoś co nazywam “gestem dobrego otwarcia”. To trochę takie wymuszanie działania, ale osobiście uważam, że jest tylko fair play jeżeli każdemu adwersarzowi dasz alternatywę, nawet jeżeli odbierze to jako stawanie go pod ścianą.

Życie zresztą pełne jest takich alternatyw: “albo nie jeździsz po pijaku, albo Ciebie zamkniemy”, “albo dogadujesz się z żoną, a ona z Tobą albo będzie rozwód”, “albo płacisz podatki albo zabierzemy Tobie telewizor”. Życie jest pełne dramatycznych wyborów i nie ma co łudzić się że żyjemy w innym świecie. Ja nie mam Dziennika Ustaw, Kodeksu Drogowego ani Poradnika Małżeńskiego za sobą więc w swoich sytuacjach swoje alternatywy muszę wykładać innym w bezpośredniej konwersacji.

Witamy,

Ta wiadomość jest generowana automatycznie. Dziękujemy za informacje na temat naruszenia zasad.

Zweryfikujemy przesłane przez Ciebie informacje i podejmiemy odpowiednie działania tak szybko, jak to będzie możliwe. Traktujemy Twój e-mail jak zgłoszenie, dlatego nie udzielimy na niego odpowiedzi. Jeśli masz pytanie, a nie zgłoszenie, wybierz odpowiednią kategorię w formularzu:

http://www.allegro.pl/kontakt/

Treść Twojego zgłoszenia:

—————–

Mam taki problem: sprzedający wystawił ponad tydzień temu przedmiot: BlackBerry 9000 na aukcji. Po bardzo korzystnej wygranej wycofał się jednak ze sprzedaży podając fałszywy powód: uszkodzenie aparatu podczas wysyłki. Dzisiaj sprawdziłem i okazało się ten sam przedmiot co wówczas (2401953100), powrócił do systemu aukcji obecnie (2433565425). Jest to ewidentne oszustwo mające na celu ściąganie zainteresowania przedmiotem "bez ceny minimalnej" i wycofywanie sprzedaży w przypadku gdyby cena minimalna (ustalona przez samego sprzedającego poza Allegro) nie była osiągnięta. Proszę o interwencję.

—————–

Więcej o zasadach, które obowiązują na Allegro na stronie:
http://www.allegro.pl/help_item.php?item=308