instagram

Double click

Pamiętacie jak się krzywiliście na każdego kto podwójnie klikał w tekst łącza na stronie wiedząc, co taka akcja powoduje po stronie przeglądarki?

Dzisiaj mam podobnie jeśli chodzi o zamykanie powiadomień. Od razu klikam ile się da wiedząc że pewnie pod spodem będzie jakieś inne przypomnienie, tudzież wezwanie do czegoś. Od razu klikam wielokrotnie więcej niż wiele razy żeby tylko pozbyć się dziadostwa, które próbuje odwrócić moją uwagę od tego co teraz właśnie robię.

Inżynieria generowania powiadomień i retencji użytkowników doprowadziła mnie do miejsca, w którym ledwo co interesowałoby mnie zostać powiadomionym o zaplanowanej operacji w szpitalu, jeśli nawet na taką bym czekał. Jeszcze kilka lat optymalizowania ilości powiadomień, a nawet śmiertelnie chory czekając na taką operację będę zastanawiał się ile jest prawdy w powiadomieniu, a ile jest to jedynie reklama, tudzież błąd systemu.

Błąd prowadzący mnie do jakiejś aplikacji która po kliknięciu powiadomieni wyświetli mi jedynie pustą stronę z powodu przeciążenia produkowaniem kolejnych powiadomień.