instagram

Działalność czarodziejska

Kiedyś prowadziło się postępowania o czary w celu palenia czarownic, a dzisiaj prowadzi się postępowania o kredyty frankowe w celu grillowania banków. Polityczna prokuratura i naiwne sady chcą umarzać kredyty frankowe, tylko dlatego ze bank nigdy nie posiadał franków.

Pomija to fakt ze bank pożycza jakiekolwiek pieniądze, które nie tylko nie były w posiadaniu żadnego banku, ale nie istniały nigdy w żadnej walucie przed ich pożyczeniem. Niestety świadomość działalności gospodarczej lub bankowej w systemie sądowniczym, nie wspominając o systemie politycznym, jest dzisiaj na skandalicznie niskim poziomie. Banki skazywane są za działalność czarodziejską, tylko z tego powodu że nikt nie rozumie na czym ich działalność w ogóle polega.

Istnieje szansa, a właściwie zagrożenie, że skala problemu będzie się pogłębiać. Świadomość społeczeństwa, stanu orzecznictwa podnosi się. Jest jednak prawdopodobne, że świadomość podnosić będzie się zbyt powoli aby uniknąć wieszania instytucjonalnych i indywidualnych spekulantów oraz inwestorów, tylko z tego powodu że nikt nie zrozumie na czym w ogóle polega ich działalność.