instagram

Dziwki, prezesi i prokuratorzy

Dla wielu osób świat składa się z dziwek, prezesów i prokuratorów, tj. widzi świat urzędników którzy wyznaczają dziwkom ich prawa i wolności, szefów którzy pozwalają dziwkom wykonywać prace.

Tymczasem świat składa się z ludzi wolnych, którzy sami wybierają sobie prawa i zajęcia – pozwalając innym pełnić takie lub inne funkcje w zamian za określone porządki według takiego lub innego systemu obowiązującego w tym lub innym regionie.

Nie ma zgody na żaden jednostronny system, w którym jedni uważają że inni istnieją dla nich. Jedyne co to dwadzieścia lat temu ja uważałem że taka mentalność części społeczeństwa jest nieszkodliwa. Dziesięć lat temu wiedziałem że jest szkodliwa, bo ludzie są gotowi walczyć o zachowanie takiego systemu. Wówczas sądziłem jeszcze że nawet jeśli to ogromne zagrożenie, to będzie ono funkcjonowało jeszcze przez góra dekadę. Dzisiaj wiem że próba zaprowadzenia porządku w którym wszyscy mamy być albo dziwkami, albo prezesami, albo prokuraotami – będzie funkcjonowac jeszcze przez wiele dekad, przynajmniej w tym społeczeństwie.

0 Comments

Leave Your Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.