instagram

Dzwonię do Ciebie żeby powiedzieć

Telefon to spam. Każdy “napisać” chce mailem, ale “załatwić” na telefon.

Prawda jest taka że nikt z nas nie wie co kryje się za telefonem od nieznajomego. Na telefon nigdy nic się nie załatwi, bo każdy dzwoni żeby powiedzieć ze nie możne rozmawiać, a i tak nikt z nas nie podejmuje żadnych decyzji na telefon.

Właściwie coraz rzadziej w ogóle możemy rozmawiać nawet w sprawach, które nas mocno interesują. Pomijając już fakt dość powszechnej inwigilacji obywateli przez urzędników skarbowych, to z czasem moja praca zmienia się w ten sposób że coraz więcej czasu spędzam w pomieszczeniach z ludźmi, którzy nie powinni słuchać większości moich konwersacji.

Odbieranie ważnych połączeń zamienia się w scenę z Misia (“dzwonię do Ciebie żeby powiedzieć że nie mogę z Tobą rozmawiać”). Większość połączeń to strata czasu spędzonego na wysłuchiwaniu ofert, których nie można przecież zaakceptować bez przeczytania, lub na próbach oddzwonienia jednego do drugiego, albo drugiego do pierwszego, bo przecież nikt nie ma czasu odbierać telefonów wtedy kiedy drugiej osobie akurat pasuje.

Trzy czwarte telefonów dzwoni wtedy gdy rozmawiam, choć dziennie nie robię przecież aż wielu rozmów, a przynajmniej naprawdę staram się ich unikać. Czasami wydaje mi się że jest niemal gwarantowane że po zakończeniu rozmowy dostanę SMS z treścią “podczas rozmowy użytkownik numeru … próbował się z Tobą skontaktować”. Jednak większość wybranych numerów to jedynie nieudane próby dodzwonienia się, albo pętla wzajemnych prób oddzwonienia.