instagram

Emigracja przedsiębiorców

Skorumpowani urzędnicy i obłąkani sędziowie tworzą sytuację skutkującą masową emigracją przedsiębiorców. W tej sytuacji każdy rząd panicznie stara się zapewnić przedsiębiorców o nowym otwarciu i konieczności zmian. Od lat bezskutecznie.

– Jednym z głównych założeń, oprócz stabilności finansów publicznych, jest wychodzenie naprzeciw przedsiębiorcom, aby stwarzać dla nich warunki, aby mogli się lepiej rozwijać, czuli się bezpieczniej, nie wyjeżdżali za granicę – tłumaczył minister finansów Marian Banaś.

https://innpoland.pl/153115,plany-nowego-ministra-finansow-mariana-banasia-co-chce-zmienic-i-poprawic

Niestety każdy minister deklaruje powstrzymanie emigracji przedsiębiorców, i każdy równo odnosi pod tym względem porażkę. Nie wynika to nawet z chęci oszukania przedsiębiorców, choć Ci na pewno mają wszelkie prawa tak się czuć, ale z braku panowania nad administracją i sądownictwem – co obecny rząd akurat niesłusznie stara się zaprowadzić.

Emigracja przedsiębiorców jest zjawiskiem powszechnym. Nie tylko w mojej branży większość, choć nie wszyscy, prowadzą działalność zarejestrowaną w Czechach, na Słowacji, w Anglii, a czasami Cyprze, Malcie i Holandii. Nie bez przyczyny kraje do których przenoszona jest działalność nie wyróżniają się specjalnie ulgami podatkowymi, a stabilnością systemu.

Jako Polska, nigdy nie dogonimy tych jurysdykcji pod względem stabilności prawa, a sama próba gonienia będzie obecnie jedynie przeciwskuteczna. Wraz z rozwojem globalizacji obstawiam iż większość z nas wybierze jako główną siedzibę działalności jakiś inny kraj. Jedynie lokalne regulacje mogą zmusić do prowadzenia miejsca przechowywania ksiąg handlowych, tudzież jakiegoś oddziału w Polsce.