instagram

Jak zostałeś bawarczykiem

Jeszcze kilka lat temu w Szczecinie funkcjonował całkiem ciekawy startup w branży turystycznej. Niestety osobiste przepychanki między zarządzającymi doprowadziły do zamknięcia całkiem fajnego miejsca pracy i skłócenia całkiem zgranego zespołu. Ja znam prawdziwą historię końca tego przedsięwzięcia, choć zapowiadam że historia jest żenująca.

2015-01-26_101311

Wówczas było mi nawet przykro, bo za startupem stał Łukasz, człowiek tak silnie związany ze Szczecinem, chyba ostatnia – osoba która by zdecydowała się na porzucenie tego miasta, oraz Paweł – człowiek z natury otwarty na świat, ale religijnie przeciwny Niemcom.

W wyniku intryg jakie w szczególności obaj panowie prowadzili żeby przejąć firmę i zrobić z niej potworka, PureHolidayHomes się rozpadło. Z obu mózgów tej porażki: pierwszy wyjechał do Anglii, a drugi wyjechał do Niemiec. Oficjalna wersja sprzedawana zrozpaczonym pracownikom jest taka: pierwszy został rzekomo oszukany przez zarząd, a drugi wyjechał szybciutko choć niechętnie.

Prawdziwa wersja jest nieco inna. Dwóch Panów postanowiło ukuć intrygę w wyniku której Łukasz został jedynym szefem, a Paweł jego podnóżkiem. Ja odszedłem z firmy, a panowie spłukali ją w toalecie – ku własnemu zaskoczeniu że tam gdzie poszła tam nie da się jej stamtąd już wyciągnąć.