instagram

Jaka sprawiedliwość

Patryk Jaki dał tysiącom Polaków nadzieję w sprawiedliwość, na jaką czekali dekadami. Młody, ambitny – Jaki był przekonany że da się jemu odwrócić tysiące dramatów ludzi poszkodowanych przez dziką prywatyzację.

Dzisiaj Jaki skomentował: “– Nie wykluczam, że zrezygnuję z szefostwa w komisji. Nie wiem, jakie plany względem tej instytucji będzie miał stołeczny ratusz. Dorobek komisji jest ogromny, ostatnie miesiące spędziłem śpiąc w swoim gabinecie, siedząc nad tonami dokumentów, ale nie chcę nikogo uszczęśliwiać na siłę. Chciałem, żeby moja praca miała znaczenie. Ja wiem, że miała i jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy […] Pomogliśmy wielu ludziom, poszkodowanym przez dziką reprywatyzację – powiedział portalowi Wp.pl niedawny kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy.

Nasz świat zbyt często dominują dyletanci o gołębich sercach i krystalicznych charakterach, którzy szerzą rozczarowanie i różnorakie zniszczenia. Obecnie panuje moda na outsiderów. Można powiedzieć że społeczeństwo “zdradzone przez elity” skłania się coraz częściej do oddania kontroli dyletantom, czego efektem będzie z pewnością jeszcze większe rozczarowanie kiedy przyjdzie do rozliczania, albo udźwignięcia konsekwencji ich pracy.