instagram

Leśne Gospodarstwa Węglowe

„Wynalazek” leśnych gospodarstw węglowych jako „okrętu flagowego” polityki klimatycznej, na który chce go wykreować PiS, jest zupełnie chybiony.

Od kilkunastu lat pracuję nad tym aby oszczędzać środowisko. Technologie które udało się wypracować oszczędzają nie tylko koszty papieru pochodzącego z drzew, przewozów i przejazdów kosztem ropy, ale nawet energię elektryczną, która pochodzi z kopalń. Jasne że mógłbym jezdzić zawsze na rowerze, albo zawsze tylko ekologicznym samochodem, ale nie rozumiem zupełnie jak można kochać zwierzęta i środowisko i nie sprzeciwiać się temu barbarzyństwu.

Ministrem środowiska w jej rządzie jest jednak profesor Jan Szyszko, który niedawno twierdził, że „wcale nie ma konsensusu naukowego w temacie zmiany klimatu”, ani że „nie wiadomo czy wzrost temperatury jest powiązany z emisją dwutlenku węgla” oraz przekonywał, że „dwutlenek węgla emitowany w Polsce jest gazem życia dla żywych zespołów przyrodniczych, by stawały się coraz lepsze”. Ostatnia wypowiedź uznana została za „Bzdurę Klimatyczną roku 2015”.

źródło: https://oko.press/minister-szyszko-weglem-wycinaniem-lasow-chce-powstrzymac-zmiany-klimatu/