instagram

Lokalizacja i położenie

Ciekawe że w świecie zdominowanym przez technologie komunikacji, rzeczą na której nam zależy jest przede wszystkim lokalizacja. Jeśli odpowiednio wcześnie zdasz sobie sprawę z tego że nasze “jak” spędzamy życie zależy w tak wielkim stopniu od tego “gdzie” je spędzamy, masz szansę odpowiednio wcześnie żyć w zgodzie z własnymi pragnieniami.

Tak, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy ludzie są obsesyjnie owładnięci wyborami, które dotyczą lokalizacji: praca z dobrym dojazdem, lepsze mieszkanie w lepszej dzielnicy, wakacje w pięknych miejscach, wspinaczka na malownicze szczyty, jogging w pięknych sceneriach.

Wydaje nam się że jesteśmy zapatrzeni w gry i programy patrząc w telefony, ale tak naprawdę jesteśmy owładnięci pojęciem lokalizacji i położenia. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia tego skąd jesteś, gdzie żyjesz. Jesteśmy świadkami doganiania tego, co na zachodzie działo się dekady temu.

Nasza przyszłość jest w naszej przeszłości. Ludzie co prawda nie będą wypowiadać wojen celem zagarnięcia przestrzeni lub zasobów, ale ludzie będą coraz mocniej walczyć ekonomią o metry kwadratowe w modnych dzielnicach, czas w popularnych siłowniach, stoliki na rynku.