instagram

Ludzie którzy mają kłopoty

Ludzie którzy mają kłopoty najczęściej mają je z powodu dużych problemów którymi się zajmują.

Duże wyzwania powstają z dużych problemów a te generują duże kłopoty. Powód dla którego duże problemy wymagają jakiegokolwiek zajmowania się jest przecież taki, że nie łatwo jest je rozwiązywać i przysparzają duże kłopoty tym, którzy je rozwiązywać próbują.

Ludzie którzy rzucają wyzwania społeczeństwu mają inne problemy niż ludzie którzy rzucają wyzwania piłeczce tenisowej, albo skale pokrytej lodem. Wszyscy którzy chcą zajść chociaż centymetr dalej niż miejsce, w którym Ci ostatni, albo chociaż większość innych się zatrzymała – muszą przezwyciężyć ogromne trudności, często poświęcając reputację, albo zdrowie.

W tym kraju i w moim przypadku takim wyzwaniem jest wolność. Wolność gospodarcza czy wolność wypowiedzi w tym kraju budzą nie tyle kontrowersje, co jawny i zdecydowany sprzeciw. Ja na pewno mogę naliczyć wiele kłopotów jakie spotkały mnie stricte z powodu wyzwań w wolności prowadzenia działalności nakreślonej prawem, ale nie zwyczajem.

To niby takie książkowo wręcz oczywiste, ale nie wszyscy to rozumieją. Komiksowo bowiem istnieją tacy bohaterowie, którzy znajdują się zawsze w kraju i miejscu, w którym występują super złoczyńcy, co z kolei powinno nam również dać do myślenia. Czy jest tak że pewni ludzie ściągają lub generują kłopoty wokół siebie? A może po prostu są tymi którzy nie mogą odpuścić tego, co inni odpuszczają?