instagram

Marta Karczewicz

Nasza przyszłość jest w naszej przeszłości, a aozycja tego kraju, wyznaczana jest przede wszystkim przez emigrację. Emigrację kapitału, ale również i tego ludzkiego. Przez cztery ostatnie lata Polcy i Polaki mamieni jesteśmy wizjami nowej gospodarki, elektromobilności, wynalazczości. Tymczasem wszystko co mamy osiągnąć, już osiągnęliśmy, tyle tylko że poza krajem.

Polska wynalazczyni Marta Karczewicz jest specjalistką od kompresji wideo, a dzięki opracowanym przez nią rozwiązaniom możemy oglądać przez internet filmy w wysokiej jakości. Polka była nominowana do tegorocznej Nagrody Europejskiego Wynalazcy.

https://www.pb.pl/marta-karczewicz-tworczyni-wspolczesnych-kodekow-964012?fbclid=IwAR3LobHp_VthNdSvx29DOXGg5krdw3N-3RODagdR71X-AEW33ooBdK-3TW4

Oprócz spektakularnych wynalazków, są też tysiące – dziesiątki tysięcy naukowców, przedsiębiorców – wśród nich większość moich znajomych, którzy swoje osiągnięcia mniejsze lub większe zapisują na karcie innych krajów aniżeli ich macierzysta Polska.

Patrząc tylko na historię ostatnich 20 lat, jedynie obecna władza neguje pedagogikę wstydu próbąc podnieść nas z kolan. Niestety próba ta jest równie nieskuteczna, co kosztowna, albowiem w jej efekcie nie nastąpił żaden przełom, ani żadne odwrócenie trendu w zakresie emigracji kapitału.