instagram

Najdroższy kraj w Europie

Ceny rosną bardzo szybko, ale ja mam nadzieję że spełni się moja przepowiednia sprzed niemal dwóch dekad, w której powtarzam co roku że Polska będzie jednym z najdroższych krajów, przynajmniej w Unii Europejskiej. Dla mnie, jak również dla wielu z nas, to będzie dramat, ale spełni się przynajmniej marzenie Morawieckiego, w którym opowiadał o tym, żeby kraj rozwijał się szybko a rodacy zapieprzali za miskę ryżu.

« Mamy nowe „taśmy prawdy”. Premier Mateusz Morawiecki, zajadając przed kilku laty carpaccio w drogiej restauracji, chce, abyśmy my, zwykli ludzie, „kopali rowy, zapie… za miskę ryżu” i „obniżyli swoje oczekiwania”. I gospodarka się odbuduje. A jak nie, to trzeba rozpętać wojnę: „Najlepszym lekiem na zmniejszenie tych oczekiwań zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut”. »

Trzymajmy się za słowo ale nie tylko paliwo, jedzenie i wypoczynek będą w Polsce znacznie droższe niż w większości krajów europejskich. Ostatecznie ceny w Polsce będą jednymi z najwyższych w całej Europie, a zatem automatycznie i w całym świecie, głównie za sprawą cen nieruchomości, które uważam że zatrzymają się na tak wysokim poziomie iż będą dyktować wysokie wynagrodzenia, a te bardzo wysokie ceny wszystkiego.

Ostatecznie nic w Internecie nie ginie, zatem będziemy mogli zweryfikować moje przewidywania w kolejnych dekadach.