instagram

Nieskończoność

Religia co prawda to kwestia poza wszelką dyskusją, ale religijność jest dzisiaj metodą na życie w każdej sferze, nie tylko religii.

Problem dzisiejszych czasów to religijność w każdym obszarze życia. Właściwie nie tyle religijność w myśl jakiejś konkretnej książki, co nieskończoność w ogóle.

Ludzie wierzą lub nie wierzą w globalne ocieplenie, korzyści demokracji, a nawet krągłość powierzchni ziemi. Podobnie jak z czasem zbawienia, w obliczu dowodów przeciwnych do naszych wierzeń, wszyscy mówimy sobie że “dzisiaj jest tak” ale wkrótce przyjdzie taki czas że “okaże się inaczej”.

Żeby poznać łaskę pana, zalety palenia węglem, szkodliwość szczepionek czy płaskość ziemi… trzeba tylko długo poczekać. Według ludzi tępych lub złośliwych czekać trzeba będzie bardzo długo, nawet w nieskończoność.

Według wszelkich teorii wiary w każdym przypadku w końcu prawda wyjdzie na jaw. Nie wystarczy badać cząstek subatomowych, mierzyć średnich temperatur, prowadzić badań nad chorobami.

Zamiast tego na wyjście prawdy na jaw trzeba jedynie czekać bardzo długo, co najmniej kilka pokoleń, albo lepiej w nieskończoność.