instagram

Nikt nie odczuje straty

Jeżeli wyłączą TVN i gazety lokalne to Polska się nie skończy, nie skończy się żądna era. Polska będzie sobie istnieć dalej, nawet bez żadnych wolnych mediów. Ludzie w tym kraju przeszli wszystko i nie odczują żadnej straty, podobnie jak dzisiaj obecnie nie odczuwają straty za tysiącem innych rzeczy których w Polsce nie ma, bo się skończyły lub nigdy w Polsce nie powstały.

Przekleństwem tego kraju jest fakt, iż ludzie tutaj znosili wszystko i wszystko zniosą, a Ci którym coś przeszkadza, już stąd wyjechali lub wyjechać mogą. Zostali jedynie tacy, którzy są od dawna zadeklarowani jako gotowi na to co jest i na to co będzie, bo nikt z tych kto pozostał nie będzie żałował ani jakiejś stacji, ani mediów ogólnie, ani braku wolności.

Ludzie nie obalali komunizmu dla jakiś wolności obywatelskich, tylko żeby mięso było tańsze, a dzisiaj wszystkich stać na wszystko, zatem nikt nie będzie niczego wywracał z powodu jakiejś wolności mediów. Mówiąc “nikt” oczywiście nie pomijam tej grupy, która znajduje się pomiędzy, tj. jeszcze nie znalazła sobie miejsca w tym porządku, albo nie wybrała innego porządku dla siebie.