instagram

Pan jest ciągle na wakacjach

“Tak, tak, pan jest ciągle na wakacjach, a my tutaj pracujemy nad rozwiązaniem Pana problemów”

To pracujcie! Joanna dzisiaj podniosła telefon, ale chyba zapomniała że to ja jej płacę za administrowanie moimi udziałami. Zazdrość powoduje że ludzie nie mogą powstrzymać komentowania, podczas gdy ja nie mogę się powstrzymać śmiechu… Kurcze “Pan jest”, no i co? Nic Ci do tego :-)

Jestem zbyt uprzejmy. Szczególnie domyślnie na dzień dobry, a nawet w odpowiedzi na chamstwo. Śmieję się odruchowo, a potem zapominam. Tymczasem powinienem zjeb**** za kolejne zawracanie głowy podczas kolejnego urlopu.

Czasami myślę że jak trafiłeś między wrony to… W polskiej kulturze ludzie żyją w ciągłym stresie. Powinienem zatem jeszcze zażądać rozwiązania wszystkich problemów najpóźniej do dzisiaj, albo powyrzucam i jeszcze oddam sprawę do sądu.

Tymczasem im ktoś bardziej zestresowany, wkurzony, a czasem zazdrosny, tym mnie to bardziej śmieszy. Paula uważa że uwielbiam się wywyższać. W takich sytuacjach informuję i wyjaśniam, uspokajam, polecam wdechy i wydechy. Może Paula ma rację. Mam jakąś taką dziwną wręcz niepohamowaną przyjemność z bycia tak trochę ironicznie uprzejmy, spokojny i opanowany.