instagram

Polacy oczekują spokojnej i bezpiecznej Polski

Polacy oczekują spokojnej i bezpiecznej Polski bez protestów, bez opozycji i sporów politycznych, czyli powrotu do normalności.


Większość Polaków nie potrzebuje sporów, opcji, frakcji politycznych. Kukiz ma rację mówiąc, że gdy wracamy z pracy i włączamy telewizor to w szczególności nikt nie oczekiwał żadnych relacji mediów z obrad żadnych partii politycznych.

Czy nam się to podoba czy nie to większość nie potrzebuje żadnej opozycji, koalicji, a na pewno już żadnej demokracji, a jedynie sprawnego rządu. Większość uważa ze to sprawność rządu jest ważniejsza niż zasady demokracji, i taki sprawny rząd jest w stanie zaakceptować nawet w wariancie monopartyjnym.

Demokracja została w Polsce wprowadzona na przekór większości w drodze pokojowego przewrotu. Przewrotu, który nastąpił na polecenie Zachodnich mocarstw warunkujących dalsze finansowanie kraju zrujnowanego gospodarczo przez dekady eksperymentowania z komunizmem.

Nigdy jednak demokracja ani wolny rynek inspirowane wzorcami Zachodnimi nie były tym czego Polacy oczekiwali. Nasze wyobrażenia o tym czym powinna być polska demokracja i gospodarka od zawsze odbiegały od tego jak funkcjonowały one na Zachodzie. Polacy oczekują naszej własnej suwerennej wersji demokracji i gospodarki.

Powrót do normalności to silne i sprawne rządy określonej partii która bierze odpowiedzialność za swoje obietnice i działania w perspektywie wielu kadencji, a nie spory i dyskusje.