instagram

Prawdziwa siła technologii

Ludzie naiwnie wierzą w jakieś regulacje, kontrole, a wręcz w inwigilację. Narzędzia władzy, które mają rozwiązywać najtrudniejsze problemy współczesnej cywilizacji są kompletnie bezużyteczne w starciu z osobami zdeterminowanymi, aby nie poddać się kontroli lub inwigilacji.

Powszechność środków transportu, metod szyfrowania, płatności kryptowalutami pozwoli każdemu na każdą odległość, w dowolnej chwili, dowolnym celu, a przede wszystkim bez kontroli i wiedzy kogokolwiek.

Oczekiwanie żeby państwo wprowadziło kontrole migracji, nadzór nad komunikacją, działalnością i finansowaniem jest kompletnie bez sensu w dobie dzisiejszej technologii. Coraz bardziej powszechne lotnictwo, komunikacja wkrótce wyposażone zostaną w nowe generacje powszechnego lotnictwa opartego na silniku elektrycznym i komunikacji opertej na przemysłowym szyfrowaniu. Przestępcy oraz wszyscy zdeterminowani aby wyjąć się spod prawa do kontroli i inwigilacji już dzisiaj mają wszelkie narzędzia aby swobodnie poruszać się między różnymi krajami, a także swobodnie się ze sobą komunikować – bez żadnego nadzoru.

Żadne rozwiązania siłowe nie sprawdzą się w kontrze do technologii. Rozwiązanie problemów, które kosztują tyle co walka z narkotykami, przynosząc równie mizerne efekty, leży w edukacji.