instagram

Program 500 plus nie spełnił oczekiwań

Krytycy programu 500+ jednak mieli rację, aczkolwiek minęło wiele lat żeby premier Morawiecki przyznał: program 500 plus nie spełnił oczekiwań. – Program 500 plus był jedynie “próbą”, która nie spełniła oczekiwań “proludnościowych” rządu – stwierdził, ale zaznaczył, że przyczynił się on za to do ograniczenia ubóstwa w Polsce.

Tymczasem w ciągu ostatnich 12 miesięcy zniknęło 200 tysięcy ludzi. To bardzo dużo, a bez uchodźców wymieralnia jest już nie do uniknięcia, nawet jeśli przestaniemy kiedyś bić rekordy niskiej dzietności i wysokiej umieralności.

Skoro zatem program nie spełnił oczekiwań i pod tym względem nie zrealizował celu do jakiego został powołany to należałoby się zapytać kto zapłaci za ten błąd Polakom? Polakom, którzy składali się (nawet zaciągając dług) na tą inwestycję i mają prawo żądać zwrotu środków które zostały sprzeniewierzone przez nieudolny rząd.

Rząd nie ma własnych pieniędzy, ani moralnego prawa decydować o tym jak środki publiczne są inwestowane, jeśli mimo jakoś tam efektów i nawet dobrych chęci, nie ma i nie było realnych szans na wykorzystanie ich zgodnie z przeznaczeniem.