instagram

Rozliczyć influencerów

Normalnie taki coffeezilla ściga organizatorów różnych internetowych scamów oraz wynajętych przez nich influencerów w największych przekrętach. Tymczasem w Polsce w programie porannym Kawa na śniadanie prowadzący wprost sobie z tego drwią reklamując w bezczelny i prostacki sposób usługi finansowe, np. BLIK.

Czekam z niecierpliwością aż ktoś postawi stop temu procederowi. Każdy kto padł ofiarą oszustów w wyniku korzystania z BLIKa, jeśli skorzystał za namową prezenterów TVN powinien mieć możliwość złożenia pozwu przeciwko dziennikarzom i wydawcy takiego programu. Ten sam proceder w każdym programie telewizyjnym na każdym kanale telewizyjnym.

Idę o zakład że kilka pozwów w roku skutecznie zatrzymałoby naśmiewanie się z naiwności widzów, okłamywanie użytkowników, przekonywanie o rzekomych zaletach i korzyściach, których nigdy nawet nie było okazji stwierdzić – skutecznie ukrywając przed odbiorcami oczywiste wady.

Trzeba wprowadzić kulturę odpowiedzialności i zacząć rozliczać wszystkich influencerów, również wstecznie, z polecanych przez nich produktów oraz usług. Ktoś powinien odkrywać i dokumentować ich mniej lub bardziej ukryte powiązania z dostawcami produktów i usług w szczególności usług bankowych i usług finansowych.

Liczę że rozliczenie influencerów w każdym możliwym postępowaniu ograniczyłoby 90% takiej bezmyślnej influencerskiej działalności, która ma na celu jedynie zainkasowanie pieniędzy, bez jakiejkolwiek refleksji nad wartością własnego nazwiska czy konsekwencjami jakie sprowadza się na nieświadomych konsumentów.