instagram

Rozwiano wszelkie wątpliwości

Jak się nazywa kraj, w którym na czele policji stoi przestępca? Niesamowite że doczekaliśmy takiego dnia, w którym rzeczywistość jest bardziej zabawna i przerażająca jednocześnie od fikcji filmów nawiązujących do ekscesów krajów południowo amerykańskich.

Dla ludzi o wolnościowych poglądach, to państwo zresztą w wielu obszarach stanowi organizację przestępczą wprost wyciągniętą z filmów gangsterskich, choć oczywiście dla większości ludzi jest to szczerze niepojęte, a nawet niewyobrażalne.

Przeciętny obywatel denerwuje się oczywiście kiedy dowiaduje się jak duża część jego pieniędzy pochłania zakład ubezpieczeń społecznych, który następnie wypłaca głodowe emerytury, ale dopiero starcie z aparatem przymusu płacenia składek otwiera oczy szeroko niedowiarkom.

Postawienie na czele policji człowieka który dopuścił się tak obrzydliwych i przerażających przestępstw, za które zresztą został skazany – powinno zostać odnotowane przez podręczniki historii jako moment, w którym rozwiano wszelkie wątpliwości co do natury tego kraju, jego praworządności i aparatu przymusu.