instagram

Rząd chroni przed rządem

Rząd wprowadza tarczę antyinflacyjną chroniącą przed skutkami tarczy covidowej, co przyznał zresztą sam premier

„Dzisiaj proponujemy duży program obniżek podatków, które będą służyły ludziom, aby złagodzić skutki inflacji. Tak było kiedyś, gdy wdrożyliśmy tarczę antykryzysową, dzisiaj wdrażamy tarczę antyinflacyjną” – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że inflacja jest konsekwencją pandemii, a dokładnie pakietów pomocowych, jakie wpływają na inflację i faktu, że gospodarki wychodzą z pandemii.

„Mieliśmy dylemat, czy pozwolić na wzrost bezrobocia, do 1,5-2 mln, czy jednak chronić miejsca pracy. Zdecydowaliśmy się chronić miejsca pracy i dlatego włączyliśmy do gospodarki 200 mld zł” – powiedział premier.

Rząd nie zarabia najwięcej na procederze okradania społeczeństwa ale na procederze rządzenia. Rozwiązywanie przez rząd problemów tworzonych przez rząd realizowane jest za pośrednictwem ministerstw, urzędów, delegatur, komitetów i komisji, których samo koordynowanie i aktywizowanie pochłania miliardy i daje zatrudnienie tysiącom. Ciągle odkręcanie, optymalizowanie i nowelizowanej pochłania tony papieru i miliony roboczogodzin. Wykonywanie całej tej pracy przynosi większe dochody aniżeli największy przekręt.