instagram

Sprawiedliwość społeczna Piotrowicza

Co PiS chce zrobić z prokuraturą? Kontrolować ją – wyjaśnia Piotrowicz i mówi, dlaczego. W trakcie pierwszego czytania projektu nowej ustawy o prokuraturze, która ma uzależnić prokuratorów od ministra sprawiedliwości, poseł i sekretarz w KPRM Stanisław Piotrowicz wytłumaczył, dlaczego rząd planuje zwiększyć kontrolę nad prokuraturą.

Jak zdradził, rząd chce przez to wpływać nie tylko na prokuraturę. Piotrowicz, b. PRL-owski prokurator, oskarżąjący w stanie wojennym, to nowa twarz PiS-u. Prokuratura która może dowolnego przedsiębiorce zgarnąć z ulicy i aresztować na miesiące lub lata ma być “instrumentem w rękach władzy” samorządowej? Ale fajnie!

Teraz w końcu ktoś powiedział to na głos. Widzę że nowa fala bolszewików chce ścigać kułaków i obszarników, niedopasowanych, odmieńców i nonkonformistów. Słowem wszystkich, którzy postawili się w społeczeństwie ponad lub poza i zagrażają sprawiedliwości społecznej.

“Sprawiedliwość społeczna” to temat który za każdym razem podnosi mnie z krzesła. Wszelka znana implementacja “sprawiedliwości społecznej”, bo zawsze ale to absolutnie zawsze jest zaprzeczeniem sprawiedliwości zwykłej. Przykładów setki, ale najczęściej “sprawiedliwość społeczna” to nie tylko zaprzeczenie tej zwykłej sprawiedliwości, ale po prostu najczęściej zwykłe draństwo.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10153070872906362&id=551196361