Bez kategorii

Środki z Krajowego Planu odbudowy zostały zmarnowane

· 1 minuta czytania

“Środki z KPO mogły być kołem zamachowym gospodarki. Zamówienia złożone przez beneficjentów mogły uruchomić budowę mocy wytwórczych w Polsce. Niestety, na własne życzenie skróciliśmy horyzont. Odblokowanie KPO dopiero w 2024 roku oznaczało konieczność zbyt szybkiej realizacji projektów inwestycyjnych, w znacznym stopniu przez import, bo w 2 lata nie da się stworzyć fabryk i wyprodukować w nich niezbędnych dóbr inwestycyjnych.” – Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP