instagram

Szanowanie wyroków

Żeby sądy w Polsce były wolne, to wyroki sądów muszą być szanowane. Nie może być tak że powstają wyroki bez znaczenia, możliwości wykonania, albo blokowane orzeczeniami trybunałów

Wydawanie wyroków na wiwat pokroju nakazu aby świnie mogły latać prowadzi jedynie do tego że sądy przestają być szanowane, np. do sytuacji w której sąd wzywa na świadka dwudziesto paro letnią dziewczynę pod rygorem kary za niestawiennictwo, a nikt nie raczy nawet usprawiedliwiać nieobecności. Dochodzi do tego że dziewczynę odwiedza policja doręczając wezwanie – tylko po to żeby policjant usłyszał żeby wsadził sobie wezwanie w dupę, albo dziewczyna spuści i policjantowi i sędziemu taki łomot że żaden z nich już żadnego wezwania nie napisze samodzielnie – i policjant, i sędzia na tym zamykają na tym sprawę sporządzając lakoniczną notatkę że wezwana obowiązkiem nakazu sądowego “nie wyraziła zgody” na ten nakaz.

Analogicznie ja sam wiem z doświadczenia że co nam po wyroku że spółka ma zapłacić milion, jeśli nie ma pieniędzy w upadłości to nie zapłaci… Co po wyroku że spółka ma zakaz sprzedaży czegoś, jeśli to coś już dawno sprzedała… Przykładów niezrealizowanych wyroków i postanowień sądowych można mnożyć. Nie można wydawać postanowień na rympał bez cienia refleksji czy da się je zrealizować, ostatecznie pozostawiając je kompletnie nie wykonanymi, zasadniczo ośmieszając cały system lub obracając go w przykry żart – tym samym podważając zaufanie do całego wymiaru sprawiedliwości i powodując że ludzie po prostu nie szanują wyroków sądowych lub je ignorują na pokaz.