instagram

Tutaj jest Polska

Tutaj większość z nas się urodziła i to tutaj przyzwyczailiśmy się do tych krajobrazów, chodzimy po górach, leżymy na plażach morza i jezior – wszystkich których jest w tym kraju pod dostatkiem.

Polska to wspaniały kraj, nawet jeśli nie utożsamiamy się z polityką wymuszoną przez większość rodaków. Na szczęście mogłem obserwować pewną zmianę od której ten kraj teraz jest częścią Europy. Od tego czasu, podobnie jak w wielu innych europejskich krajach, również Polacy mają wybór tego z kim się spotykają, z kim prowadzą interesy, w jakiej walucie płacą za swoje życie.

Możliwość emigracji bez paszportu i relokacji biznesu bez pozwolenia, swoboda leczenia czy uczenia się na świecie to jednak również koniec świata dla reżimowców próbujących pod płaszczykiem budowania wspólnoty zawłaszczać Polakom kwestie życia, zdrowia, biznesu czy religii. Koniec świata to koniec ograniczania prawa do aborcji, prowadzenia biznesu, wyjazdu w celach zdrowotnych czy zaproszenia znajomych o innej religii.

Bardzo wiele osób dochodzi na jakimś etapie życia do przekonania że trzeba stąd wyjechać no się nie da. Druga część społeczeństwa dochodzi do wniosku że trzeba tutaj zostać i się dostosować. Tymczasem istnieje jeszcze trzeci wariant, w którym można wyjechać i zostać jednocześnie.

Trzeci wariant nie wymaga porzucenia, ani czynienia zobowiązań wobec Polski. Dla ludzi otwartych na ten świat polityka krajowa stała się polityką regionalną. Trzeci wariant to najwieksze zagrożenie dla wszystkich którzy próbowali zmonopolizować krajową politykę, edukację, gospodarkę, a nawet etykę i religię.