instagram

Uczciwy błąd

Ludzie, którzy na różnych portalach domagają się usunięcia postów zatytułowanych “Putin ma rację” oczywiście nie mają racji w tej sprawie. Putin również nie ma żadnej racji – chyba w żadnej sprawie.

Putin jednak popełnił “jedynie” fatalny błąd polegający na tym że przez ostatnie lata postrzegał świat jedynie przez pryzmat izolacji przed wirusem i oficjalnych komunikatów medialnych. Oficjalne komunikaty jedynie mówią że “Polska pod Brukselską okupacją” (komunikat rządu Polski), “Węgry atakowane przez Brukselskich biurokratów” (komunikat rządu Węgier), a pośrodku jakiś “komik” zamienił w żart “biedne” państwo, które dlatego rzekomo jakby nie istnieje.

W takiej sytuacji każdy – pierwszy lepszy szaleniec z guzikiem atomowym mógł popełnić “uczciwy błąd” i przeliczyć się zakładając, że jeśli tylko “przywróci” istnienie krainy Ukrainy to dalej będą go witać kwiatami. Okazało się jednak, że dosłownie i w przenośni – po drodze Ukraina istnieje, obchodzi innych, a nawet potrafi o siebie zawalczyć.