Kraj taki jak Polska powinien inwestować w obronę, dzietność oraz zdrowie
Nie udało nam się odbudować edukacji, nie potrzebujemy stymulować ekonomii i nie mamy szans w innowacjach. Zasobni wysyłają swoje dzieci na studia za granicę, w innowacjach nie mamy szans na komercjalizację, a za sukces ekonomiczny odpowiedzialność od początku brały zachodnie koncerny.
Wszystkie programy rozwoju edukacji, ekonomii, innowacji to strata pieniędzy w porównaniu do okazji i konieczności jaką są obrona, dzietność oraz zdrowie.