instagram

Wartość wolnych mediów

Warto pewne rzeczy przytoczyć, żeby zrozumieć jak łatwo manipulować społeczeństwem, kiedy władza posiada istotny wpływ na media. Może warto wyjść na chwilę na zewnątrz, zaczerpnąć świeżego powietrza, albo po prostu uderzyć się samodzielnie w głowę – za każdym razem kiedy popierasz nacjonalizację mediów albo wyłączenie mediów, takich jak choćby ten blog, tylko z uwagi na to że kontroluje je zagraniczny kapitał.

Grigorij Judin wskazuje na nowy wątek rosyjskiej narracji, która pojawiła się po zbrodni w Buczy. Kremlowscy propagandziści twierdzą, że skoro Ukraińcy stawiają opór, nie chcąc dać się wyzwolić, to oznacza, że nie tylko ukraińskie władze, ale i zwykli ludzie są przesiąknięci “nazizmem”.

Margarita Simonian, redaktor naczelna anglojęzycznej telewizji informacyjnej Russia Today, powiedziała, że “teraz wyzwolenie oznacza oczyszczenie”. – Nie doceniliśmy, jak głęboko nazizm przeniknął społeczeństwo ukraińskie – dodała.

… żadnego z tych komentarzy by nie było gdyby nie angażowanie państwowych pieniędzy w prowadzenie mediów, niezależnie od tego skąd pochodzi kapitał. Zawsze jeżeli kapitał pochodzi od polityków, można jedynie odliczać minuty do czasu kiedy rzeka pieniędzy popłynie aby prać tematy ekonomii, polityki, albo nawet wojny.