instagram

Większość dominująca programy wyborcze

Darmowe leki dla seniorów, trzynasta, czternasta emerytura, lepsze jedzenie w szpitalach, darmowa komunikacja miejska. Kto nie rozumie, musi zrozumieć, że to program dla emerytów, którzy właśnie osiągnęli w tym kraju większość dominującą programy wyborcze.

Obecnie ludzi starszych jest tak dużo, że nie niebezpiecznie jest robić referenda dotyczące polski dla Polaków (polskie jedzenie, polska granica, polska krew), a nawet pytać ludzi czy wszyscy chcemy oddać staruchom wszystko. Partia rządząca wie jednak doskonale, bo ma lepsze dane, że nic innego nam nie pozostało. Doszliśmy do końca możliwości tego kraju i pozostała nam postępująca depopulacja nie do zatrzymania wraz z koniecznością stopniowego oddawania emerytom wszystkiego co w tym kraju zostało.

Analogicznie, kiedy prezes partii rządzącej od niemal dekady mówi o “wrogach narodu”, mówi o wrogach w postaci nowoczesnej koncepcji państwa, wrogach w postaci nowoczesnej koncepcji rodziny, wrogach nowoczesnej koncepcji gospodarki. Zwracając się w słowach “chcemy takiej Polski, która będzie mogła powiedzieć: nasi wrogowie próbowali nas zniszczyć i to im się całkowicie nie udało. To nasz cel” (prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Końskich, 2023 r.) – prezes wymienia wszystkie te obszary, ale zwraca się do starszej, a zatem bardziej tradycyjnej, bardziej konserwatywnej części społeczeństwa.

Ludzie starsi stają są bowiem naturalnym celem każdej partii politycznej, ponieważ jest ich po prostu więcej i będzie coraz więcej. Ludzie starsi, ich potrzeby, ich oczekiwania, a także ich wrogowie (ich lęki) obecnie stanowią elektorat pozwalający na większościowe rządy, a będą dominować polskie społeczeństwo, tematykę polityczną, gospodarczą wszystkich kolejnych wyborów i codziennego życia społecznego na zawsze, tak długo, jak długo ten kraj jeszcze będzie funkcjonował w obecnej postaci.