instagram

Większość podatków

Większość podatków na obecnym etapie nie służy nawet poborowi środków na finansowanie państwa, ale znaczana ich czesc sluzy juz tylko samemu celowi wylacznie kontrolowaniu obywateli.

Kontrola obywateli wyglada mniej wiecej tak jak na jednym z tysiacu przykladow: kawa z mlekiem, produkt luksusowy opodatkowany wysokim VAT, ale mleko o smaku kawy to produkt rodzinny opodatkowany niskim VAT. Ustalajac rozne stawki podatku od tych dwoch rzad nie stara sie pozyskac jak najwiecej do budzetu, ale wylacznie kontrolowac ile spozywamy “zdrowego”, a ile spozywamy “luksusu”.

Mnogość podatków powoduje że rządzący są w stanie kontrolować jak w gospodarce obracane są środki finansowe. Wysokość stawek podatków od zakupu książek jest odmienna od wysokości podatku od zysków kapitałowych. Rządzący w łatwy sposób mogą spowodować wzrost lub obniżenie kosztów posiadania domów, samochodów, dzieci lub książek.

Na szczycie tego systemu podatek VAT wraz z centralnym rejestr wszystkich faktur, czy podatek od czynności cywilno prawnych wraz z rejestrem CzM (czynności majątkowych) dają państwu indywidualny wgląd w poszczególne operacje zakupu/sprzedaży poszczególnych przedsiębiorstw lub indywidualnych osób, co pozwoli na ostateczne kontrolowanie obrotu nie tylko grupami towarow objetych roznymi stawkami VAT, ale kontrolowanie kazdej transakcji kupna/sprzedazy na poziomie Warszawy.