Bez kategorii

Względy bezpieczeństwa

· 1 minuta czytania

Tak zwane “względy bezpieczeństwa” to nie jest powód żeby wyrzucać komputery, uszkadzać ich komponenty, albo wyłączać funkcjonalności. Wielokrotnie powtarzam to na wielu forach i wielu firmach, wywołując burzę: jak to nie wyrzucać? jak to nie uszkadzać? jak to nie wyłączać?

Rozwiązaniem tych pytań jest po prostu: kupiliśmy komputery z powodu tego że działają, oferując funkcjonalności. Oczywiście czasami nie potrzebujemy wszystkiego, ale celowe usuwanie funkcjonalności, ograniczanie mocy obliczeniowej tylko z powodów tego że nie potrafi się czegoś zaimplementować bezpiecznie, albo tylko z powodu że nie da się z tego bezpiecznie korzystać – nie powinno być jedynym rozwiązaniem.