instagram

Żadna zmiana

Dobra zmiana nie przyniesie wielu z nam żadnej zmiany. Kolejne lata niczego nie zabiorą, niczego odwrócą, ale też nie przyniosą żadnej zmiany, oprócz deklaracji zmiany i poczucia zmiany – wyłącznie w wąskiej grupie czytelników prawicowych mediów.

Ubiegający rok zmian w Polsce dla tych, którym było dobrze – nie przyniósł żadnego nowego kierunku “narowodowego” rozwoju, ale niczego również niczego specjalnie zapewne nie pogorszył. Dla tych z kolei, którzy uważali się za “wykluczonych” nie przyniósł żadnej zmiany dotychczasowej pozycji.

Ludzie, którzy dostali władzę mając na ustach sprawiedliwość społeczną: podatek bankowy i podatek handlowy, a dla wszystkich z nas – podatek jednolity – tak naprawdę nie osiągnęli żadnego z obiecanych celów, albo wręcz wycofali się ze zmian przestraszeni własnych pomysłów.

Nie jest tak prosto zmienić kraj na inny system w sytuacji gdy ma się władzę, ale nie posiada się żadnego wsparcia ze strony prawdziwego biznesu, czy ze strony międzynarodowych instytucji. Zerwanie więzów z III RP w uszach niektórych mógł brzmieć jak dobry pomysł, tylko że w rękach tej władzy kompletnie nieosiągalny.

Rozgoryczonym wyborcom pozostało jedynie to, o co chodziło od samego początku – kolejne opowieści smoleńskie. Również rządzący otrzymali to, o co tak naprawdę od początku chodziło – po prostu władzę przez obsadzanie swoimi kolejnych instytucji.

Dla wszystkich pozostałych, którzy już zdążyli się zorientować – obecna sytuacja przypomina to jedynie o tym, że dobre pomysły nie zawsze idą w parze z umiejętnością ich wykonania, czego nauczyć się muszą przede wszystkim wyborcy.