instagram

Złowrogie siły Zachodu

“Sam się w sprawie franków przeliczyłem. Powiem jednak, nie przypuszczałem że zostanie rozpętana taka nagonka przeciwko Polsce za granicą, że pojawią się obawy o stabilność polskiej gospodarki.” – Andrzej Duda komentując wycofanie się z kluczowego punktu swojej kampanii wyborczej w sprawie pomocy osobom spłacającym kredyty we Frankach Szwajcarskich.

Dotychczas Dudi szedł w zaparte, że zrealizuje obietnice. Teraz zmienia zdanie w sprawie pomocy frankowiczom. Przyznaje, że się przeliczył, ale podobnie jak za czasów PRLu winne są zatem obce siły Zachodu. Tak konkluduje człowiek, który jeszcze nie dawno nabijał się z niedowiarków przekonując jeszcze w pierwszym orędziu: “Nie słuchajcie tego, co opowiadają, że się nie da. To bzdury!”

“Może dlatego, kiedy dziś głośno w Europie my mówimy o wolności i suwerenności, to ta Europa nas za bardzo nie rozumie” – Duda skarżył się podczas przemówienia w Budapeszcie nadal nie widząc że po prostu piekło które urządził Polakom jest przyczyną, a nie konsekwencją tego że nikt na Zachodzie nie rozumie kursu przyjętego ani przez rząd Węgierski, ani przez Polski. To nie złowrogie siły zachodu, a po prostu obca kultura.

Powoli do was dociera, ale dotrze jeszcze w pewnym momencie że w całej “dobrej zmianie” potężnie się przeliczyliście jeśli chodzi o koszty jakie przyjdzie ponosić.

* http://www.tvp.info/21114650/duda-nie-sluchajcie-tego-co-opowiadaja-ze-sie-nie-da-to-bzdury