instagram

Dlaczego Londyn

Londyn to miejsce europejskich startupów. Tutaj siedzibę mają największe polskie inwestycje jak Hashiona, Hemolens, a także największe szczecińskie spółki technologiczne takie jak Tidio. Londyn to również dom pierwszego polskiego startupu ElevenLabs, który zdobył status jednorożca, po tym, jak jego wycena wzrosła do ponad miliarda dolarów.

Dlaczego Londyn? Nie chodzi o podatki, chociaż Wielka Brytania aktywnie wspiera przenoszenie kapitału na swoje terytorium właśnie z powodu zapewnienia krajowi przychodów podatkowych właśnie, to podatki w Wielkiej Brytanii nie należą do najniższych i nie jest to powodem przyciągania, ani antagonizowania dla firm, również z sektora zaawansowanych technologii.

Rynek brytyjski cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju, czego dowodzą dane opublikowane przez Brytyjsko-Polską Izbę Handlową wskazujące na zarejestrowanie ponad 40 tysięcy polskich firm na terenie Anglii.

Również założona przeze mnie Taskscape Ltd znalazła swoje miejsce w Londynie, wraz z 20+ projektami, powstałymi od wejścia Polski do Unii Europejskiej, które to projekty spółka przejęła od polskich właścicieli po rozliczeniu krajowego wsparcia dotacyjnego. Spółka z powodzeniem zarządza portfolio projektów nawet po moim rozstaniu ze spółką.