instagram

Gwiazdka w regulaminie

Rząd podniósł kwotę wolną od podatku do 6600zł*, wypełniając obietnicę 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku “w ciągu pierwszych 100 dni dla wszystkich” (premier Beata Szydło, 2014r).

* Kwota wolna jest to kwota zmniejszająca podatek 1188zł pomniejszona o kwotę obliczoną według wzoru 631 zł 89 gr razy (w nawiasie) podstawa obliczenia podatku minus 6600 zł – wszystko podzielone przez 4400zł.

Jeżeli już obliczyłeś, wiesz że obniżenie podatku poprzez zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych, dla znakomitej większości z nas oznacza podwyższenie podatku, czyli mniej pieniędzy z wypłaty, o ile jeszcze podatkujesz swoje dochody w Polsce. Dla osób rozliczających swoje podatki poza krajem, jest to oczywiście bez znaczenia, choć stanowi istotną bo aż 10% podwyżkę dla osób zarabiających do pięciuset złotych miesięcznie. Dodatkowo sejm wylosował 230 szczęśliwców, którzy dostaną 30 tys. kwoty wolnej. Podatnicy mogą sprawdzić czy znaleźli się na tej liście, sprawdzając listy posłów klubu prawa i sprawiedliwości, na których to umieszczono nazwiska zwycięzców.