instagram

Kaczyński i Ziobro przed trybunałem stanu

Postawienia Kaczyńskiego i Ziobry przed trybunałem stanu próbowano przynajmniej w 2012 roku i wtedy to opozycja była jedyny raz w historii tak blisko zrealizowania tego planu. Planu, którego opozycja już nigdy nie zrealizuje, albowiem opozycja wówczas wybrała odstąpić od tego planu, tylko po to aby obserwować jak w 2015 roku Kaczyński, Ziobro, a także Gowin zdobyli władzę tylko po to aby zjednoczyć opozycję w domaganiu się… postawienia Kaczyńskiego i Ziobry przed trybunałem stanu.

Przeczytajmy jak to było w 2012 roku:

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował w czwartek PAP, że Platforma złożyła w Sejmie wnioski o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu. Głównym zarzutem jest przekroczenie uprawnień oraz naruszenie ustawowych norm prawa, w tym konstytucji, za czasów, kiedy Jarosław Kaczyński był najpierw szefem partii – rządzącym w istocie ówczesną Radą Ministrów z tylnego fotela, a potem prezesem Rady Ministrów. Efektem tego był delikt konstytucyjny – uczyniono z ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry tzw. nadministra nad innymi ministrami konstytucyjnymi i niepodległymi mu bezpośrednio służbami” – powiedział Grupiński PAP.

Ziobro wniosek o Trybunał Stanu traktuje z “wesołością” – Polityka – Wiadomości z kraju i ze świata – Dziennik.pl – Wydarzenia i Fakty – Dziennik.pl