instagram

Polityczna prokuratura

Polityczna prokuratura bedzie teraz w kolko wzywac wszystkich niewygodnych tuskow i pytac skad posiadali pieniadze, w jaki sposob dokonali zakupu, na czyje polecenie dzialali, kiedy kupowali witamine C.

Niezależnie od opcji politycznej, każda wersja upolitycznienia prokuratury kończy się absolutną kompromitacją urzędu. Prokuratura dzisiaj nie tylko nie jest w stanie wyjaśnić największych zagadek kryminalnych, ale nie jest w stanie również i tych mniejszych.

Tak dla przykładu prokuratura obecnie zajmuje się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej, ale lata prac nastawionych na polityczne efekty nie przybliżają nas do rozwiązania. Społeczeństwo zostanie udobruchane zarzutami jakie postawione zostaną jakiemuś urzędnikowi w sprawie pomylenia trumien. Na tle sprawy drobny zarzut, kompletnie nie związany z samą katastrofą, bo dotyczący zdarzeń po katastrofie.

Dla innego przykładu prokuratura w ogóle ma skrępowane ręce w sprawie największej afery finansowej, jaka miała miejsce w obaleniu komunizmu. W aferze SKOKów (dotychczas Polacy ponieśli prawie 5 miliardów złotych strat) prokuratura nie potrafi zrobić niczego, a nawet przesłuchać żadnych świadków.

Tylko w zakresie spraw, jakie prowadzą szczecińscy śledczy wiem iż w śledztwach dotyczących manipulacji w przetargu na Caracale, udzielania kredytów frankowych przez banki – na skutek politycznych nacisków i oczekiwań – obecnie nie można dokonać absolutnie żadnego postępu.