instagram

Polska jest eksploatowana

“Polska jest eksploatowana, Polska nie może być zasobem taniej siły roboczej, z Polski nie można wyprowadzać pieniędzy” – Kaczyński.

Polska może jest eksploatowana i może wyprowadzane są z niej pieniądze, ale to nie dlatego że “nikt się za to nie wziął”, ale właśnie dlatego że zbyt wielu wzięło się za tworzenie prawa w tym kraju, którego nie można pogodzić ani z koncepcją unii europejskiej, ani z koncepcją liberalnego świata, ani tym bardziej nigdy z koncepcją globalizacji. Jeśli Polska jest eksploatowana to tylko na korzyść bogacenia własnych obywateli i tylko pod przymusem własnej władzy.

“Grzechem Polski jest sianie niepewności. Wielu przedsiębiorców rejestruje działalność w innych krajach” – Jerzy Hausner, były minister Gospodarki

Faktycznie, tak jak wielu moich znajomych rejestruje działalność w Czechach, Anglii i Estonii – środki pochodzące z tych inwestycji, jak również przychody z tych działalności wywożone są z kraju na korzyść krajów, w których zarejestrowano działalności, samochody, a nawet własność nieruchomości.