instagram

Polskie państwo przyjmie z otwartymi rękami

Obiecali 500zł na każde dziecko i podniesienie kwoty wolnej od podatku dla wszystkich Tymczasem moje dziecko nie dostało ani złotówki, a kwotę wolną mi odebrano całkowicie. Jak bronić się przed podwyżkami podatków?

Wczoraj usłyszeliśmy z ust Pani Premier Szydło apel do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii: “Wracajcie! Mogę was zapewnić, że państwo polskie przyjmie was z otwartymi ramionami.”. Poczekajmy na spełnienie obietnic, a potem możemy rozważyć zaproszenie premier. W tej sytuacji nie mogę nadal podjąć decyzji o powrocie podatkowym do kraju i będę kontynuował płacenie ich poza krajem do czasu spełnienia obietnic stojących za zaproszeniem.

Na razie zaproszenie premier jest “nie dla mnie”, ponieważ obietnice wyborcze nie najwyraźniej nie dotyczą mojego przypadku, a były kierowane do osób w innej sytuacji. W tej sytuacji zatem również zaproszenie traktuję jako skierowane do osób znajdujących w innej sytuacji, a ja spokojnie zatem poczekam aż zaproszenie zostanie skierowane również i do mnie.