instagram

Rekordowa pożyczka

Polski rząd zaciągnął rekordową pożyczkę podpisując rozporządzenie o funduszu odbudowy, jednocześnie podpisując regulacje znaną jako pieniądze za praworządność. Na szczęście trybunał sprawiedliwości unii europejskiej potwierdził właśnie iż podpisane przez premiera rozporządzenie jest całkowicie legalne.

W ten sposób Polacy obudzili się z potężnym długiem zaciągniętym na wypłatę setek miliardów złotych z funduszu odbudowy, których nigdy nie otrzymali. Teraz wystarczy jedynie poczekać aż wykonana zostanie cała ciężka praca polegająca na wycofaniu wszystkich reform sądownictwa, oraz najprawdopodobniej ich skutków.

Praca zajmie długie lata i będzie bardzo kosztowna, ale wprowadzenie zmian które teraz będziemy cofać, było również bardzo kosztowne. Projekt ustawy prezydenta anulujący ustawę podpisaną przez prezydenta, czy projekt rządu anulujący zmiany reformy sądownictwa zaproponowane przez rząd – to dopiero początek drogi.

Dzisiaj śmiejecie się z Morawieckiego, ale przyjdzie jeszcze dzień kiedy wszyscy przypomnimy sobie, że on pierwszy ostrzegał żeby nie kierować kraj w tą stronę, która prowadzi do pułapki średniego rozwoju.