instagram

Superkomputer który ochroni Polskę przed wywrotowcami

We wsi w Mazowieckiem powstaje superkomputer, który ochroni Polskę przed każdym wywrotowcem. Jak donoszą media, w Zegrzu Południowym w województwie mazowieckim powstaje superkomputer, który ma skutecznie ochronić Polskę przed cyberprzestępcami. Maszyna zostanie oddana do dyspozycji Wojskowego Instytutu Łączności (WIŁ). Stanie w Laboratorium Analiz Ataków Cybernetycznych (LAAC), gdzie wywrotowców będą rozpracowywać rządowi fachowcy.

Wszystko składa się w logiczną całość. Skoro społeczeństwo zapchało się informacjami politycznymi i zostało znieczulone na rewelacje, a przeciw powszechnej inwigilacji nikt nie protestuje, to teraz przestępcy mogą czynić ogromne inwestycje w automatyzację inwigilacji użytkowników.

Artykuł ogłasza że dzięki tej inwestycji “na bieżąco o ryzyku działań ze strony sieciowych przestępców będą informowane właściwe instytucje rządowe”. Czyli jak mówił Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) kiedy obawiał się że każdy komputer będzie podpięty do biura politycznego Polskiej Zjednoczonej PRawicy (PZPR).

Jedyny sposób osiągnięcia “natychmiastowego informowania właściwych instytucji rządowych” tego to podpięcie pod ten kabel całego ruchu do Internetu z Polski, i monitorowanie zachowań każdego Internauty w sieci.

… Bez tej inwestycji nie da się nawet spróbować monitorować wszystkich tak, aby zidentyfikować przestępców, wywrotowców, KODowców, czy kogo tam jeszcze kto “instytucjom rządowym” wadzi.