instagram

Uczciwy przedsiębiorca

Państwo wprowadza komunistyczny zwyczaj dzielenia na lepszy i gorszy sort, co tym razem dotknie przedsiębiorców. Wiceminister Finansów na spotkaniu z przedsiębiorcami zorganizowanym przez BCC zapowiedział że skarbówka chce wypracować model zaufanego przedsiębiorcy. Czyli takiego, który jest w kontakcie z fiskusem, i któremu urzędnicy pomagają rozwiązywać problemy. Oni nie będą nękani kontrolami. Tylko ci, którzy wyłudzają podatki i biorą udział w przestępczym procederze, nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Propozycja brzmi bardzo sensownie, ale nie można wierzyć ludziom którzy zdradzają w niej swoje złe intencje. Nie ma innej możliwości aniżeli zakończyć się w ten sposób że znajdzie się również i trzecia kategoria przedsiębiorców, takich którzy jeszcze nie zasłużyli na miano bycia naznaczonymi jako “uczciwi” z powodu braku absolutnej pewności. Jak wynika z zapowiedzi ministra, to Ci właśnie przedsiębiorcy nie będą mogli liczyć na pomoc urzędników. Wypowiedź wprost sugeruje iż w konsekwencji braku współpracy urzędu z takimi przedsiębiorcami, nie będą oni mogli liczyć na żadną taryfę ulgową.

Nie ma żadnych kryteriów uczciwego przedsiębiorcy, a nawet jeśli takie kryteria powstaną to będzie to najbardziej nadużywane i obchodzone prawo podatkowe, przebijające numery jakich ten kraj jeszcze nie widział. W każdym innym przypadku przedsiębiorcy którzy jeszcze “nie zasłużyli” na miano “uczciwych” będą traktowani gorzej, nękani, ignorowani, a najpewniej karani. Doprowadzenie do takiej sytuacji będzie skrajną głupotą i nieodpowiedzialnością, a bezpośrednią konsekwencją takiego działania będzie dalszy odpływ kapuitału rodzimego z kraju.

Zobacz dlaczego trudno odróżnić uczciwego od pozostałych: http://www.zagozda.eu/nieuczciwy-przedsiebiorca/