instagram

Zbytnia skromność jest gorsza niż jej brak

Uwielbiamy skromność. To jest chyba nasza cecha narodowa, wpajana od dziecka. Skromnym „się udaje”, więc może i nam „się uda”… Kiedyś, samo? Przecież nic nie udaje się „samo”. Efekty wymagają wysiłku. A wysiłek prowadzący do celu jest godny uznania. — Maciej Aniserowicz

Wiele osób ma wielki problem, by sobie powiedzieć „jestem super!”. To bardzo trudne i najczęściej sprzeczne z wychowaniem oraz oczekiwaniami środowiska. Mylone z arogancją i butą.

— Maciej Aniserowicz

Moja mama całe życie powtarzała, że nie ma niczego ważniejszego w życiu niż przeciętność. Kiedy wyprowadzałem się z domu w swoje osiemnaste urodziny wiedziałem że jest dokładnie przeciwnie. Nie ma niczego gorzego od przeciętności. Nie ma niczego złego w tym że jesteś bardziej pracowity, nieprzeciętnie utalentowany lub reprezentujesz wyższe standardy.

Nikt nie jest stworzony to funkcjonowania w każdej społeczności jednocześnie, tak jak nikt nie jest w stanie wszystkich zadowolić. Na szczęście jest tak dużo ludzi na świecie i tak wielka jest nasza różnorodność, że każdy znajdzie środowiska, w których odnajdzie siebie. Świat przyjmuje z otwartymi rękami wszystko, oprócz przeciętności, którą zapomina nawet zanim będzie miał okazję w ogóle poznać.