instagram

Zima 20

Materiał powinni studiować w kółko zwolennicy “wielkiej polski” i “polski suwerennej”, a także wszyscy euroseparatyści uważający że powinniśmy “iść własną drogą”.„

Wojskowe ćwiczenia “Zima-20” skończyły się blamażem i całkowitą klęską. Symulacja wskazała, że po pięciu dniach wojna była przegrana, a polska armia przestała istnieć – informuje Interia.

“Wstępne plany zakładały obronę przez 22 dni. Tymczasem symulacja wykazała, że wojska nieprzyjaciela okrążyły Warszawę już w czwartej dobie ćwiczeń. – Wszystko poszło nie tak. Dowódcy poszczególnych dywizji byli zszokowani, odmawiali wykonywania niektórych rozkazów, bo były dla nich po prostu niezrozumiałe”. W symulacjach uwzględniono zamówione przez Polskę – choć jeszcze niedostarczone – nowe systemy uzbrojenia: zestawy przeciwlotnicze Patriot, artylerię rakietową HIMARS i wielozadaniowe samoloty F-35. Sprawdzano także rozwiązania, które wprowadziła reforma systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, obowiązująca od końca 2018 r.Porażka polskiej armii w symulowanej wojnie. Ćwiczenia wykazały klęskę w pięć dni. “.

Każdy dla kogo takie zakończenie ćwiczeń nie jest żadnym zaskoczeniem doskonale wie, że Polska nie jest i nie była suwerenna. Każda próba stanowienia suwerenności własnym sumptem intelektualnym, ekonomicznym lub militarnym – kończyła się zaborami. Polska może być silna jedynie swoją integracją z większym światem ekonomii i innowacji – co dekady temu było dla nas oczywiste, a dzisiaj wymaga przypominania. Szkoda jedynie tych wszystkich pieniędzy na te wszystkie systemy uzbrojenia, albowiem po raz kolejny okazuje się że nie są one nic warte. Jedyna skuteczna droga to unikanie konfliktu, poprzez tworzenie siatki interesów z sąsiadami, z powodu których żadnego konfliktu po prostu nie opłacało by się nikomu inicjować.